En İyi Hosting Firmaları 2021

En İyi Hosting Firmaları 2021 listemizle karşınızdayız. Zira sizde web siteniz için güvenilir, hızlı ve kaliteli bir hosting hizmeti arıyorsunuz?  Bir planlama yaptınız. Artık bir web sitesi oluşturmak istiyorsunuz. Yada mevcut web siteniz için daha kaliteli bir hosting firması ihtiyacınız var. Peki en iyi hosting firmasını bulmak için nereden başlayacaksınız?

Tabiki araştırma yapmanız gerekecek. Ancak bu uzun ve yorucu bir süreç olabilir. Merak etmeyin bunu sizin yerinize biz yaptık. Aşağıda En İyi Hosting Firmaları 2021 listemizi bulacaksınız. Son derece detaylı olarak hazırladığımız liste sonrası kararınızı vermeniz daha kolay olacaktır. Başlıyoruz. Okumaya devam edin lütfen

En İyi Hosting Firmaları 2021

1. Bluehost

bluehost

En İyi Hosting Firmaları 2021 listemizin ilk şirketi Bluehost. Hosting firmaları arasından ciddi bir rekabet söz konusu. Ancak Bluehost hemen hemen her açıdan bir adım önde. Buna devam ediyor. Bluehost yüksek hız, güvenlik ve çok yönlülük sunuyor. Üstelik üst düzey güvenli paketinin fiyatı aylık sadece 2,75 dolar.

Bluehost web hosting şirketleri içinde en önde gelenlerden. Hatta lider konumunda olduğunu söyleyebiliriz.  Amerika – Utah merkezli bu şirket. Hemen hemen 20 yıldır bu sektörde. Dünya çapında iki milyondan fazla web sitesine hosting hizmeti sağlıyor.  Şirket, global bir marka olan Newfold Digital‘e ait.

Bluehost ‘u tercih ederseniz aylık 2,75 dolardan (üç yıllık bir sözleşmeyle) temel paylaşımlı hosting hizmeti alabilirsiniz.

Bluehost Hosting Paketleri İnceleme ve Satın Alım İçin Tıklayın »


2. Hostgator
hostgator

Hostgator ‘da tıpkı Bluehost gibi Newfold Digital ‘in markalarından biri. Ve En İyi Hosting Firmaları 2021 listemizde ikinci sırada. Son derece başarılı barındırma hizmetiyle şaşırtıyor. Zira çok uzun zamandır gördüğümüz en iyi paylaşımlı hostingi sunuyor. Üstelik alan adı ve SSL sertifikası gibi bir dizi ücretsiz ürün ile birlikte.  Aylık ücret size sadece 2,08 dolar.

Şu anda %70 İndirimli olarak 3 ayrı paket sunuyor. Tek web sitesi oluşturacaksanız 2.08 dolar değerindeki paket sizin için son derece uygun. Zira hosting hizmetinin yanında alan adı ve SSL ücretsiz olarak veriliyor.

Çoklu web sitesi için hosting arıyorsanız Business Plan tam size göre. Üstelik hosting hizmetinin yanında bir alan adı, SEO araçları, SSL sertifikası ve özel İP ücretsiz olarak geliyor.

Hostgator Hosting Paketlerini İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın »

 

3. Hostwinds

Hostwinds

En İyi Hosting Firmaları 2021 listesi için seçtiğimiz 3. Firma Hostwinds. ABD merkezli bir hosting firması. Hostwinds ile tek sayfalı basit web sitenizi barındırabilirsiniz. Ancak sadece bu değil. Daha profesyonel kullanımlar içinde çözüm sunuyor.

Kısacası sunduğu hizmetler her statüden kullanıcı için ideal. Güçlü yapılandırma seçeneklerine sahip bir dizi özel sunucu barındırma hizmeti sunuyor. Dolayısı ile şirket web sitelerinden oyun sunucularına kadar hepsini rahatça barındırabilirsiniz.

Aldığınız hizmet size yetmedimi? Problem yok. Tercihlerinize göre daha sonra özelleştirebilirsiniz. Zira çok sayıda seçenek var. En ucuz modellerde dört çekirdekli tek işlemci bulunuyor. Ancak paketler en az 8 GB RAM seviyesinde.  Çoğu kullanıcı için oldukça ideal değerler.

Ayrıca farklı RAID yapılandırmaları var. Standart CentOS, Debian, Ubuntu ya da Fedora seçeneklerinin yanı sıra bir Windows Server seçeneği de bulunuyor.  Dilediğinizi seçip özelleştirebilirsiniz.

1 Gbps ağ bağlantısı sunuyor. Paketlerdeki bant genişliği seviyeleri düşük değil. Sitenizdeki trafiğin kısıtlanması konusunda problem yaşamayacağınızı taahhüt ediyor. Hostwinds ayrıca sunucu izleme ve yedekleme özelliğide sağlıyor. Yani bu tür görevler arasında kaybolmanız gerekmeyecek.

Bu kadar artı özelliği yanında birde eksi tarafı var tabiki. Bunuda belirtmeden geçmeyelim. Eksik olan nedir? Hosting hizmeti ile birlikte CPanel, Plesk veya benzeri bir kontrol paneli sağlamıyor.

Hostwinds Hosting Paketlerini İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın »


4. Burtinet

burtinet

En İyi Hosting Firmaları 2021 listemiz Türk firmaları ile devam ediyor. Bunlardan ilki Burtinet. 2012 yılında kurulan bir firma Burtinet. 2013 yılında WHMCS Certifed Developer Lisansı ile hizmet sunmaya başladı. Böylece daha profesyonel bir seviyeye taşındı. Farklı bir özelliği daha var. Müşteriler olarak güvenlik kameraları ile sunucuları 7/24 takip edebiliyorsunuz. Son derece başarılı bir uygulama.

Bireysel Linux hosting ve kurumsal hosting paketlerini zengin özelliklerle geliyor. Aynı zamanda kiralık sunucu ve VPS server hizmetide alabilirsiniz. Güncel olarak Web Hosting Paketlerinde kampanya devam ediyor. %21’e varan indirimlerden faydalanabilirsiniz.

Burtinet ‘ten hosting aldığınızda yedekleme probleminizde olmayacak. Zira firma ücretsiz yedekleme hizmetide sunuyor.

Burtinet Hosting Paketlerinin Genel Özellikleri Şöyle;

  • Yükek Performanslı Cloud Hosting
  • %99.9 Uptime Garantisi
  • Düzenli Olarak Teknik Destek
  • Ücretsiz Aylık Yedekleme Hizmeti
  • Başlangıç,e-ticaret ve blog siteler için uygunluk
  • Bütün paketlerde Türkçe cPanel/WHM
  • %100 SSD altyapısı

Ayrıca mevcut kaynaklar web sitenize yetmezse endişelenmeyin. CPU limitinizi opsiyonel olarak 6 Core’a kadar arttırabilme imkânınız var.

Burtinet Hosting Fiyatlarına bakalım;

  • 500 MB Linux Ekonomik hosting yıllık 19,90 TL.
  • 1000 MB Linux Başlangıç Hosting yıllık 29,90 TL
  • 2000 MB Linux Standart Hosting yıllık 40 TL
  • 4000 MB Linux Uzman Hosting yıllık 60 TL
  • 000 MB Linux Profesyonel Hosting yıllık 120 TL
  • 000 MB Linux Ultra Hosting yıllık 200 TL

“Türkçe olmayan paneller bana göre değil. Ben yabancı firmalarla uğraşamam.” Diyorsanız sizin için en uygun seçenek Burtinet olacaktır.

Burtinet Hosting Paketlerini İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın »


4. Alastyr

Alastyr

En İyi Hosting Firmaları 2021 listemizdeki son sırayı yine kaliteli bir Türk hosting firması alıyor. Alastyr İzmir merkezli bir firma. Smyrna Telekom adıyla 2002 yılında kuruldu. 2012 Nisan ayında Alastyr Telekom olarak isim değişikliği yaptı. 2021 yılına kadar başarılı bir büyüme ile devam eden firma tüm hizmetlerinde 15 gün para iade garantisi sunuyor. Üstelik koşulsuz. Tabi buna alan adı ve sunucu hizmetleri dahil değil.

Alastyr Network Altyapısı

Dell ve Cisco marka rack tipi sunucular kullanıyor. Sunucuları Türk Telekom altyapısına bağlı. Herhangi bir kesinti durumunda yedek hatların hazır olduğunu özellikle belirtiyorlar.  Alt yapıda yüksek güvenlik ve erişilebilirlik çok önemli. Bunu sağlamak için Dell marka network ekipmanları devrede. Mevcut güvenliği daha yükseğe çıkarmak için Citrix NetScaler donanımı desteği var.

Alastyr Yazılım Altyapısı

Alastyr, Linux hostingle birlikte aynı zamanda Windows hosting hizmetide sağlıyor. Linux sunucularda CentOS 7, LiteSpeed Web Server ve LSCACHE desteği mevcut.  Ayrıca bir hosting paneli kurmanıza gerek yok.

Zira cPanel ve WHM Kontrol Paneli hazır olarak geliyor.  Bu kolaylık Windows sunucularda da var.  Plesk hosting panelinizle sitelerinizi rahatça yönetebilirsiniz. Ek olarak SEO Hosting paketlerinde IP Pool özelliği bulunuyor. Yani özel İP kullanabilirsiniz.

Alastyr Hosting Paketleri

Alastyr 4 ayrı paket halinde hosting hizmeti sunuyor. Hosting paketlerinin tamamında Cloud Hosting Platform yani bulut hosting özelliği mevcut. Fiyatlar indirimli ve son derece uygun. Fiyatları inceleyelim;

   • Nano Hosting : 2GB alan – aylık 0,83 $  – 1 domain barındırabilirsiniz.
   • Mega Hosting : 5GB alan – aylık 1,58 $- 5 domain barındırabilirsiniz.
   • Giga Hosting : Limitsiz alan – aylık 2,40 $- 10 domain barındırabilirsiniz.
   • Tera Hosting : Limitsiz alan – aylık 3,15 $ – sınırsız domain barındırma

Tüm hosting paketleri ile birlikte ücretsiz SSL, Cpanel ya da PleskPanel ve LiteSpeed sunuluyor.

Alastyr Hosting Paketlerini İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın »


SONUÇ

Eğer bir web sitesi ile internete açılmak istiyorsanız hosting çok önemli. Çok ucuz fiyatlardan dolayı kaynağını bilmediğiniz firmalara yönelebilirsiniz. Bu ciddi hata olacaktır. Bu konularda yeterli bilgiye sahip değilseniz asla kendi başınıza hareket etmeyin.

Bu makaleyi okuyorsanız hata yapmak istemiyorsunuz. Çok güzel. En İyi Hosting Firmaları 2021 listemizde bu amaçla hazırlandı. Size kaliteli ve uygun hosting alma konusunda rehberlik edecek.

Ayrıca yabancı hosting firmaları ile dil problemi yaşıyorsanız sorun değil. Burtinet yada Alastyr sizin için son derece kaliteli iki Türk firması. Seçimizi yapıp hemen hesabınızı oluşturabilirsiniz.

 

Yorum yapın